ÜRÜNLER
Megaboard Taşyünü Mantolama Levhası


Yüksek oranda basma mukavemeti gerektiren ve darbe yüküne dayanabilen, TS EN 13500’ e uygun çıplak olarak üretilen Taşyünü levhalardır.Isı, ses ve yangın yalıtımı amaçlı sıvalı dış cephe yalıtım sistemlerine uygun olarak üretilir.


Uygulama Alanları
Yüksek basma mukavemeti sayesinde yük altında kalan ve sıva kaplanabilen, ısı, ses, darbe ve yangın yalıtımı gerektiren yerlerde kullanılır.


Uygulama Şekli
Yapılarda pürüzler ve döküntüler düzeltilip ayrıştırılarak elde edilen pürüzsüz ve düzgün yüzeylere çimento esaslı yapıştırma harcı ile yapıştırılır, hava şartlarına uygun olarak en az 24 saat bekletildikten
ve yapıştırma harcının kuruduğundan emin olduktan sonra 1 m2’ye en az 6 adet dübel zımbalanarak ilk kat çimento esaslı sıva uygulanmalıdır. İlk sıva kurumadan çekme mukavemeti karşısında sıvada ki çatlamaları engellemek için cam ipliğinden örülmüş 160 gr/m2’ lik Anti alkali dayanımlı sıva filesi 10 cm bindirtlerek ilk kat sıvaya yapıştırılmalıdır.. İlk sıva kuruduktan sonra ikinci kat sıva ve kuruma işleminden sonra isteğe bağlı olarak mineral kaplı sıva uygulanmalıdır. Sıvaların kurumasından sonra astar ve boya yapılmalıdır.


 

 

Adres
: Pazarkapı Mah. Islahane Cad. No:39 Ortahisar, 61030 Trabzon
Telefon
: 0 (462) 323 00 82
Faks
: 0 (462) 323 00 84